2023 برنده و بازنده: Google

2023 Winners and losers: Google

به گزارش روبی نیوز و به نقل از گسمارنا سال 2023 سال خوبی برای گوگل بود زیرا اکوسیستم دستگاه های تلفن همراه خود را گسترش داد. سری پیکسل 8 برخی ارتقاهای کلیدی را به همراه داشت که به ادامه صعود گوگل در بازار گوشی های هوشمند ممتاز کمک کرد. Pixel Fold اولین حمله گوگل به دنیای تاشو بود در حالی که Pixel Tablet آخرین قطعه در اکوسیستم موبایل گوگل بود.

اگرچه همه چیز برای گوگل راحت نبود، بنابراین اجازه دهید به نکات مثبت و منفی 12 ماه گذشته نگاه کنیم.

برنده: سری پیکسل 8
Pixel 8 duo رقابتی ترین پرچمداران گوگل تا به امروز هستند. هر دو گوشی به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری قابل‌توجهی مانند صفحه‌نمایش روشن‌تر با حاشیه‌های باریک‌تر، تراشه‌های جدید Tensor G3 و لنزهای فوق‌واید به‌روز شده‌اند. طراحی امضا شده پیکسل کمی اصلاح شد و گیره 8 پرو در حال حاضر هر سه دوربین را در خود جای داده است و هر دو گوشی با افزایش ظرفیت باتری مواجه شدند، اگرچه استقامت آنها هنوز از پرچمداران سامسونگ و اپل کمتر است.

2023 برندگان و بازندگان: گوگل
Pixel 8 بالاخره نرخ تازه‌سازی 120 هرتز را دریافت کرد و سنسور دمای اضافه شده در 8 Pro یک ترفند مهمانی خوب است، اما دو چیز Pixel را از تقریباً هر تلفن اندرویدی دیگری جدا می‌کند: دوربین و نرم‌افزار.

تجربه دوربین پیکسل مسلماً ویژگی قاتل در اینجا است و با دوربین‌های فوق عریض جدید و ویژگی‌های توسعه‌یافته هوش مصنوعی مانند Best Take، Magic Editor و Photo Unblur، هم از نظر سخت‌افزار و هم نرم‌افزار بهتر شد. قابلیت‌های هوش مصنوعی همچنین با ابزار جدید ایجاد تصویر زمینه هوش مصنوعی و همچنین قطعات اصلی پیکسل مانند غربالگری تماس، ترجمه بلادرنگ، و دیکته صدا به متن، به سمت نرم‌افزار نیز گسترش یافت.

2023 برندگان و بازندگان: گوگل
یکی دیگر از موارد کلیدی سری پیکسل 8، قطعات یدکی و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری تضمین شده 7 ساله آن‌ها است که معیار جدیدی را برای پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند ایجاد می‌کند. بیشتر در مورد آن بعدا.

Pixel 8 و 8 Pro بسیاری از کادرهای مناسب را برای یک دستگاه پرچمدار مشخص می کنند. ما امیدواریم که گوگل محدودیت های نرم افزاری خود را در خارج از بازارهای اصلی خود متوقف کند و در سال آینده به مناطق بیشتری گسترش یابد.

برنده: پشتیبانی طولانی تر از نرم افزار و سخت افزار
پشتیبان‌گیری از دستگاه‌های جدیدتان با پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری طولانی‌تر یکی از راه‌های برجسته‌تر شدن است، حتی اگر این امر اکنون طبق قانون در ایالت کالیفرنیا، محل سکونت Google است. گوگل با راه اندازی دستگاه های پیکسل 8 خود، پشتیبانی نرم افزاری خود را رسما به 7 سال افزایش داد. این بدان معناست که پیکسل 8 و 8 پرو برای حداکثر 7 به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید واجد شرایط خواهند بود – یعنی اندروید 21 یا هر چیزی که در نهایت در سال 2030 نامیده می‌شود.

این یک پیروزی بزرگ برای مصرف کنندگان در سراسر جهان است و ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که OEM های اندرویدی بیشتری از رویکردی مشابه با پرچمداران آینده خود پیروی کنند. تنها اشکال این است که پیکسل‌های قدیمی‌تر وعده ۷ ساله را دریافت نمی‌کنند زیرا پشتیبانی نرم‌افزاری جدید برای دستگاه‌هایی است که تراشه Tensor G3 را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید