پرونده نزاع دسته‌جمعی ۴۰ نفره در فارسیان قزوین ختم به خیر شد

پرونده نزاع دسته‌جمعی ۴۰ نفره در فارسیان قزوین ختم به خیر شد

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادسرای قزوین، فرشاد اسکندری در جلسه صلح و سازش پرونده نزاع دسته جمعی اهالی روستای فارسیان گفت: پرونده نزاع دسته جمعی دو طایفه از اهالی روستای فارسیان شهرستان قزوین در مرداد ماه سال گذشته وارد مرحله رسیدگی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان شد.

دبیر کارگروه جرایم خشن دادسرای مرکز استان قزوین ادامه داد: از همان ساعات اولیه تشکیل پرونده اقدامات فنی و اطلاعاتی با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت استان و پاسگاه انتظامی چوبیندر شروع شده و این پرونده نزاع دسته جمعی در دستور کار ویژه قرار گرفته و با جدیت دنبال شد.

وی خاطر نشان کرد: تحقیقات اولیه حاکی از درگیری بیش از ۴۰ نفر از اهالی روستای فارسیان شهرستان قزوین بود.

بازپرس دادسرای مرکز استان یادآور شد: با دستور قضایی صادره ۲۶ نفر از متهمین اصلی پرونده نزاع دسته جمعی اهالی روستای فارسیان دستگیر و روانه زندان شدند.

اسکندری عنوان کرد: جراحت تعدادی از متهمین پرونده با استفاده از سلاح گرم (اسلحه شکاری) و آتش‌سوزی ۵ دستگاه خودروی سواری نیز از دیگر آسیب‌های جانی و مالی این پرونده نزاع دسته جمعی بود.

دبیر کارگروه جرایم خشن دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین افزود: این نزاع دسته جمعی در دو مقطع زمانی اتفاق افتاده و از همان ابتدا شروع جریان رسیدگی به پرونده اهالی روستا نسبت به صلح و سازش رغبت بالایی داشته و از دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان درخواست صلح و سازش داشته‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید