وزارت نفت در کهگیلویه و بویراحمد 2 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌کند

وزارت نفت در کهگیلویه و بویراحمد 2 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌کند

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، ” سید ابراهیم رئیسی” در پایان دومین روز از سفر خود و برخی از وزرای دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست رسانه‌ای گفت: مقرر شد وزارت نفت در قالب مسئولیت‌های اجتماعی در سفر دوم اعتباری معادل 2 هزار و 600 میلیارد تومان در  بخش‌های مختلف استان هزینه کند.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی از صنایع مهم کشور است که می‌تواند اشتغال، تولید و موجب توسعه هر منطقه شود، اظهار داشت: به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کردم تا طرح‌هایی که انجام شد را پیگیری کنم و 17 هزار میلیارد سرمایه گذاری در پتروشیمی انجام شد.

رئیس جمهور گفت: حضور مردم در استقبال از هیات دولت مسئولیت ما را چند برابر کرده است و ما احداث مراحل پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی را در برنامه داریم و بدون شک اینها، اشتغالزایی خوبی ایجاد می‌کند.

رئیسی با اشاره به اینکه اگر قرار شد نیروی انسانی در حوزه صنعت نفت در این استان گزینش شود، این نیرو‌ها بویژه نیرو‌های بومی در اولویت قرار گیرند، یادآورشد: نیرو‌های توانمند، ماهر و کارشناسان در اولویت استخدام هستند.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد مبتلا به عقب ماندگی تاریخی است، ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی خدمات زیادی انجام شد و باید خدمات زیادتری نیز انجام گیرد تا این استان به وضعیت مطلوب برسد.

رئیس جمهور دولت سیزدهم گفت: مشکلات این استان اولویت بندی می‌شود و هر جا که نیاز باشد با سرعت و دقت اعتبار اختصاص می‌دهیم.

رئیسی افزود: کارگران جاده پاتاوه – دهدشت و پتروشیمی مطالبه کردند که تکلیف کاری ما چه می‌شود که عرض کردم باید از این نیرو‌ها در سایر شرکت‌ها استفاده کنیم بگونه‌ای که مشکلی برای خود و خانواده آن‌ها ایجاد نشود.

وی با تاکید براینکه نکاتی را کارشناسان، نمایندگان مجلس، مدیران، نخبگان و سرمایه گذاران در نشست های مختلف گوشزد کردند که اعتبار برای اجرای توسعه بسیار مهم است، اظهار داشت: من معتقدم مدیریت بسیار مهمتر است و باید آمار بیکاری در این استان به حداقل برسد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فرودگاه یاسوج ظرفیت روزانه یک پرواز را دارد، تصریح کرد: استاندار و مسئولان این مهم را در دستور کار قرار دهند تا تعداد پرواز‌های این فرودگاه افزایش یابد.

رئیسی گفت: پروژه‌های برق و آبرسانی اجرا شد، جاده پاتاوه ـ دهدشت در این سفر تکمیل و 400 روستا از مزایای این جاده بهره‌مند و دهدشت از بن بست خارج شد.

وی افزود: تکمیل سد تنگ سرخ، احداث سدسقاوه، آبرسانی به دهدشت و لیکک، تکمیل بزرگراه یاسوج – سپیدان، رفع تنش آبی در مناطق عشایری و تکمیل زیرساخت‌های عشایری در سفر دوم در دستورکار است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی از مردم مطالبه به حقی به نام مسکن داشتند، خاطرنشان کرد: این یک نیاز ملی است و طبق قانون باید یک میلیون مسکن ساخته شود.

رئیسی گفت: در شهرستان‌ها امکان تامین زمین بسیار راحتر از مرکز استان است ولی با این حال مشکل زمین نیز در یاسوج رفع شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ساخت راه آهن یاسوج بصورت ویژه پیگیری می‌شود، اظهار داشت: امیدواریم در این زمینه شاهد تحولی شگرف باشیم.

رئیس جمهور در پاسخ به این سئوال که سرانجام سدآبریز در کهگیلویه بزرگ به کجا ختم می شود؟ هم ادامه داد: به جد پیگیر سدآبریز در کهگیلویه هستم و این سد یک مطالبه مهم مردمی است.

وی در مورد مشکل مسکن خبرنگاران هم افزود: باید تعاونی در این زمینه با عنوان تعاونی مسکن اصحاب رسانه تشکیل شود و از استاندار درخواست می‌کنم که این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش ایلنا، رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت، سفر دو روزه‌ای را در روزهای 26 و 27 تیرماه جاری به استان کهگیلویه و بویراحمد داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید