واکسیناسیون دوز دوم کرونا در مشهد آغاز شد

واکسیناسیون دوز دوم کرونا در مشهد آغاز شد

ایسنا/خراسان رضوی دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید-۱۹ در دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد گفت: محموله واکسن چینی سینوفارم به دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کار واکسیناسیون دوز دوم آغاز شده است.

حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص، اظهار کرد: محموله واکسن چینی سینوفارم که حدود ۱۰۰ هزار دوز است به دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسید و کار واکسیناسیون دوز دوم آغاز شد.
وی افزود: فراخوان دریافت واکسن برای دوز دوم انجام شده است و از مردم خواهشمندیم بدون دریافت پیامک  از سمت دانشگاه علوم پزشکی برای دریافت واکسن مراجعه نکنند.
محموله جدید واکسن «کووبرکت» در راه مشهد
رحیمی ادامه داد: علاوه بر محموله اخیر حدود ۲۰۰۰ عدد واکسن «کووایران برکت» به دانشگاه علوم ‌پزشکی مشهد رسید که این محموله برای واکسیناسیون عموم مردم استفاده خواهد شد.
دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید-۱۹ در دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد گفت: به‌زودی محموله‌های دیگری از این‌ واکسن به مشهد خواهد رسید که گروه‌های شغلی و در معرض خطر نیز در فهرست استفاده از این‌ واکسن قرار خواهند گرفت، ضمن این که منتظر ابلاغ دستورالعمل مربوط هستیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم از نیمه تیرماه یا حداکثر هفته‌های پایانی آن کار تزریق گروه سنی بعدی بر اساس طبقه‌بندی یعنی افراد بالای ۶۵ سال آغاز شود.
منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید