نیمی از فرهنگیان اسدآبادی واکسینه شده اند

نیمی از فرهنگیان اسدآبادی واکسینه شده اند

  فرماندار اسدآباد گفت:با آغاز واکسیناسیون فرهنگیان طی چهار روز گذشته نیمی از فرهنگیان شهرستان واکسینه شده اند.

سعید کتابی سه شنبه ۱۲مرداد در شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار کرد:برای رفاه حال فرهنگیان و به منظور جلوگیری از هر گونه تجمع در مرکز تجمعی واکسیناسیون شهر اسدآباد از امروز واکسیناسیون فرهنگیان به مکان درمانگاه فرهنگیان با همکاری دانشکده علوم پزشکی منتقل شده است.
وی تعداد فرهنگیان این شهرستان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد و یاد آور شد:درمانگاه فرهنگیان شهرستان تا ۱۰ مرداد ماه برای انجام واکسیناسیون فرهنگیان اختصاص داده شده که در صورت به اتمام نرسیدن واکسیناسیون مجموعه فرهنگیان تا دهم مرداد نسبت به تمدید واکسیناسیون فرهنگیان در این محل اقدام خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه در بودجه امسال نوسازی مدارس روستایی و آموزش و پرورش  اعتبارات خوبی به آموزش و پرورش تخصیص داده شده و سعی بر آن است با این میزان اعتبار برخی از مدارس نیمه‌تمام روستایی تکمیل و در مهرماه سال‌جاری به بهره‌برداری برسند، اظهارکرد: خارج از اعتبارات اختصاص یافته امسال به شهرستان، با پیگیری نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی و با دستور مساعد استاندار و پیگیری‌های فرمانداری اخذ اعتبارات دیگری جدا از اعتبار فوق برای تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه تمام آموزشی شهرستان از جمله استخر دانش‌آموزی، مدرسه شهید سعیدی در دست اقدام قرار دارد.
کتابی همچنین یادآور شد:جدای از اعتبارات شهرستان از محل اعتبارات محرومیت زدایی اعتبارات مناسبی برای عمران و تکمیل دو پروژه آموزشی و احداث یک پروژه جدید آموزشی دیده شده که پیگیر تحقق آن هستیم.
وی با تأکید برپیگیری آموزش و پرورش و اداره نوسازی مدارس در تسریع در روند تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی شهرستان، گفت:در هفته دولت و یا اوایل مهرماه پروژه مدرسه روستای چارق افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینکه مدرسه روستایی سمیران نیز با نصب وسایل گرمایشی و شیر آلات آماده بهره برداری است.
فرماندار اسدآباد میزان پیشرفت فیزیکی مدارس روستاهای ماوا، قاضی مردان، مدرسه شهرک سید احمد شهر اسدآباد و مدرسه شهید رضایی را ۵۰ درصد برشمرد و بیان کرد:روستاهای شیلاندر، گنجه، گدارپهن، نعمت آباد، چشمه بید از جمله روستاهایی هستند که نیازمند ساخت و احداث مدرسه بوده و این امر در دست پیگیری قرار دارد و با مصوب شدن آن امسال کلنگ زنی مدارس این روستاها انجام خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به انتخابات هیات مدیره فرهنگیان شهرستان اضافه کرد:انتخابات هیئت مدیره فرهنگیان یکی از مطالبات به حق فرهنگیان بوده که طی دو سال گذشته برگزار نشده و باید با فراهم کردن مقدمات آن با مساعد شدن شرایط کرونا نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شود.
کتابی با تأکید بر آمادگی آموزش و پرورش شهرستان برای بازگشایی مدارس در اول مهرماه، بیان کرد:باید اداره آموزش و پروش با انجام پروژه مهر آمادگی کامل را برای بازگشایی مدارس در مهر ماه داشته باشد.ی
رئیس اداره آموزش و پرورش اسدآباد هم از برگزاری آزمون نمونه دولتی برای دانش آموزان ورودی دهم شهرستان در هفته جاری خبر داد و گفت:در این آزمون ۴۵۰ دانش آموز در چهار حوزه امتحانی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی رقابت خواهند داشت که با توجه به ظرفیت ۱۸۰ نفری مدرسه نمونه دولتی برای ورودی های پایه دهم نیمی از شرکت کنندگان در این آزمون مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.
حسین عسگری مهرور با اشاره به تعداد۱۹ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید شهرستان، ادامه داد:در سال تحصیلی جدید تعداد ۸۰۰ نفر افزایش دانش آموز در آمارهای خود در مقاطع مختلف خواهیم داشت که در حالت خوشبینانه ۶۵۰ نفر از این دانش آموزان نسبت به ثبت نام اقدام خواهند کرد و باید تعداد کلاس های درس سطح شهرستان برای این تعداد دانش آموزان افزایش یابد.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید