نکات مهم در خصوص درخواست ویزای اسپانیا

افرادی که قصد دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند و در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شوند، نیازمند دریافت ویزای اسپانیا هستند. علاوه بر این افرادی که قصد گردشگری وارد اسپانیا می‌شوند نیز باید برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نمایند.

به همین خاطر در این مقاله قصد داریم نکات مهم در خصوص درخواست ویزای اسپانیا، انواع ویزای اسپانیا، مدارک لازم برای ویزای اسپانیا و … را عنوان کنیم. در حال حاضر موسسه‌ها و شرکت‌هایی هستند که اعلام می‌کنند می‌توانند برای متقاضیان وقت فوری سفارت اسپانیا را بگیرند و به آن‌ها کمک کنند تا ویزای این کشور را دریافت کنند!

اما توجه داشته باشید که تعیین وقت سفارت اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی از طرف سفارت این کشورها انجام می شود و هیچ کس نمی تواند هیچ گونه دخل و تصرفی در این امور داشته باشد. متقاضیان باید مراحل ثبت درخواست ویزای اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی را به صورت قانونی طی کنند و منتظر باشند تا پس از بررسی مدارک و پرونده جواب ویزا برای آن ها ارسال شود.

 بنابراین یکی از نکات مهمی که برای درخواست ویزای اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی متقاضیان باید در نظر بگیرند این است که فریب این وعده های دروغین را نخورند. در عوض موسسه های گردشگری معتبری هستند که به صورت قانونی تمام مراحل درخواست ویزای اسپانیا را برای متقاضیان انجام می دهند. آژانس گردشگری سفری دیگر یکی از این موسسه های معتبر است که سال‌ها در زمینه برگزاری تورهای اروپایی و اخذ ویزای اسپانیا فعالیت داشته است و می‌تواند در این زمینه به هموطنان عزیز که متقاضی درخواست ویزای اسپانیا هستند کمک کند.

1.شرایط درخواست ویزای اسپانیا

شرایط درخواست ویزای اسپانیا برای متقاضیان در سال‌های اخیر کمی دشوار شده است. متقاضیانی که برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام می کنند بهتر است از طریق تورهای گروهی اقدام کنند. در این صورت جواب ویزای اسپانیا پس از ۲۱ روز کاری اعلام می شود.

افرادی که به صورت انفرادی برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام می کنند ممکن است با جواب منفی مواجه شوند. چرا که اگر از طریق آژانس های گردشگری و برگزار کنندگان تورهای اسپانیا و این کار را بکنید، برای افسر سفارت اسپانیا مشخص می شود که شما به قصد گردشگری به این کشور سفر می کنید و قصد بازگشت به کشور مبدا را دارید. علاوه بر این اولین توصیه ما به متقاضیان این است که از طریق آژانس‌های گردشگری معتبر مانند آژانس گردشگری سفری دیگر اقدام به درخواست ویزای اسپانیا نمایند که با ریجکتی ویزای اسپانیا مواجه نشوند.

دومین نکته در زمینه شرایط دریافت ویزای اسپانیا دارابودن تمکن مالی کافی است. متقاضیان باید گردش حساب سه ماه آخر خود را ارائه کنند و دارای تمکن مالی کافی برای دریافت ویزای اسپانیا باشند. حداقل میزان تمکن مالی برای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان است.

 ارائه کردن مدارک مربوط به سفرهای آسیایی یا سفرهای خارجی نیز یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای اسپانیا است. زمانی که آفیسر سفارت اسپانیا مدارک مربوط به سفرهای خارجی و ویزا های قبلی متقاضی را بررسی کند، متوجه می‌شود که فرد مورد نظر با قصد توریستی وارد کشور اسپانیا می شود.

 

2.انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا مانند سایر ویزاهای شینگن، شامل ویزای کوتاه مدت اسپانیا و ویزای بلند مدت اسپانیا می شود.

مدت زمان اعتبار ویزای کوتاه مدت اسپانیا ۹۰ روز است. ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای ترانزیت دریایی، ویزای تحصیلی و کاری کوتاه مدت و ویزای توریستی اسپانیا در دسته ویزای کوتاه مدت قرار می گیرند.

اما ویزای بلند مدت اسپانیا که اعتبار آن بیش از ۹۰ روز است، شامل ویزای کاری اسپانیا، ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا، ویزای ازدواج اسپانیا، ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و … می شود.

 

3.مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

قبل از اینکه درباره مدارک لازم برای ویزای اسپانیا صحبت کنیم، بهتر است این نکته را بدانید که تمامی مدارک ارائه شده به سفارت اسپانیا و باید توسط دارالترجمه های معتبر و مورد تایید سفارت اسپانیا انجام شود. در این قسمت ابتدا لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا را عنوان می‌کنیم.

 • دارالترجمه کتیبه
 • دارالترجمه نمونه
 • دارالترجمه ارکید
 • دارالترجمه نوبهار

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسپانیا نیز شامل موارد زیر می شود.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای اسپانیا
 • دو قطعه عکس متقاضی
 • پاسپورت معتبر متقاضی و پاسپورت های قبلی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه برنامه سفر
 • رزرو هتل و محل اقامت در اسپانیا
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب سه ماه آخر متقاضی
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای اسپانیا
 • مدارک شناسایی به همراه اصل ترجمه
 • سند ازدواج به همراه اصل و ترجمه
 • دعوت نامه اسپانیا در صورت وجود

 

4.مراحل درخواست ویزای اسپانیا

کارهای مربوط به دریافت ویزای اسپانیا در دفتر کارگزاری BLS در شهر تهران برای متقاضیان انجام می شود. متقاضیان باید ابتدا به صورت اینترنتی وقت سفارت اسپانیا و دریافت کنند و در تاریخ و ساعت مشخص شده به دفترکارگزاری BLS مراجعه نمایند.

در روز مراجعه حضوری نیازی به انجام مصاحبه نیست و متقاضیان تنها مدارک آماده شده را به همراه ترجمه های مورد تایید تحویل می دهند.

انجام انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک نیز در روز مراجعه به دفتر کارگزاری انجام می‌شود.

 پس از ۲۱ روز کاری جواب ویزای اسپانیا برای متقاضیان صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند از یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر دفتر در دفتر BLS حاضر شوند و جواب ویزای خود را دریافت نمایند.

 

5.نکات مهم درباره دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا

یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا در سال های اخیر اقدام به صورت انفرادی یا خانوادگی بوده است. بهتر است متقاضیان به صورت گروهی و از طریق تورهای گردشگری که توسط آژانس های معتبر مانند آژانس گردشگری سفری دیگر برگزار می شود، برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایند.

 از دیگر مواردی که موجب رد شدن ویزای اسپانیا می شود، ارائه مدارک غیر واقعی و جعلی، داشتن سابقه کیفری، گذرنامه جعلی یا نامعتبر و نداشتن بیمه مسافرتی مورد تایید سفارت اسپانیا است.

 افرادی که به هر دلیلی ویزای اسپانیا آن ها ریجکت شده می توانند پس از شش ماه مشکلات پرونده خودشان را برطرف کنند و مجدداً برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایند. جواب ریجکتی ویزای اسپانیا و معمولاً پس از ۴۵ روز کاری ارسال می شود.

 

کلام پایانی

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای اسپانیا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. سفارت کشور اسپانیا در ایران فعال است و امور مربوط به بررسی ویزای این کشور را بررسی می‌کند؛ اما کارهای مربوط به درخواست ویزای اسپانیا از طریق شرکت بین المللی BLS انجام می شود. متقاضیان باید برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای اسپانیا به دفترکارگزاری بیان BLS مراجعه نمایند. در صورتی که متقاضیان شرایط درخواست ویزای اسپانیا را داشته باشند و مدارک مورد نیاز را به درستی آماده کنند به راحتی می‌توانند موفق به اخذ ویزای اسپانیا شوند.

 البته ذکر این نکته لازم است که مدارک مورد نیاز باید توسط دارالترجمه هایی که مورد تایید سفارت این کشور هستند ترجمه شوند و همچنین متقاضیانی که به صورت گروهی و از طریق تورهای گردشگری برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند، شانس موفقیت بیشتری دارند. آژانس گردشگری سفری دیگر یکی از مجموعه های معتبر در زمینه برگزاری تورهای اروپایی و اخذ ویزای کشورهای اروپایی مانند اسپانیا می باشد و تمام امور مربوط به اخذ ویزای اسپانیا را از ابتدا تا انتها برای هموطنان عزیز انجام می دهد

 

دیدگاهتان را بنویسید