مبارزه با سن غلات در221 هزار و773 هکتاراز مزارع همدان انجام شد

مبارزه با سن غلات در221 هزار و773 هکتاراز مزارع همدان انجام شد

به گزارش ایلنا از همدان، شهرام پیشه ور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: عملیات مبارزه با سن مادر در مزارع استان از ۱۴ فروردین ماه سال جاری از شهرستان اسدآباد آغاز و در۱۴ اردیبهشت در شهرستان رزن خاتمه پیدا کرد.

وی اظهار داشت: در این بازه زمانی از مجموع سطح ۲۲۱ هزار و ۷۷۳ هکتار مبارزه صورت گرفته ،۱۶۷ هزار و ۷۳۷ هزار هکتار مربوط به مزارع گندم و ۵۵ هزار و ۳۶ هزار هکتار مربوط به مزارع جو بوده است که این سطح مبارزه علیه سن مادر در تاریخ استان همدان بی نظیر است.

مدیر حفظ نبات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اعلام کرد: عملیات مبارزه در مرحله پوره سن غلات نیز از یکم خرداد ۱۴۰۲ از شهرستان کبودرآهنگ آغاز شده که تا ششم خردادماه بیش از هفت هزار هکتار از مزارع استان سمپاشی صورت گرفته و تا پایان زمان عملیات مبارزه با دقت، قدرت و سرعت ادامه خواهد یافت.

همدان یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور است، که این استان با وجود داشتن ۲.۱ درصد از وسعت کشور، ۴.۴ درصد از تولیدات بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

استان همدان دارای ۶۹۲ هزار هکتار زمین زراعی(آبی و دیم) و ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است که بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ارزش ریالی تولیدات کشاورزی استان معادل ۶۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

انتهای پیام/منبع:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید