قیمت سه نهال بادام پر سود در مهرماه ۱۴۰۲

 

یکی از مهم ترین و پر اهمیت‌ترین مسائل در هنگام خرید هر نوع محصولی اعم از خوراکی، البسه، لوازم و …قیمت است، که معمولا فروشندگان به دنبال افزایش قیمت و خريداران به دنبال کاهش قیمت هستند و بحث چانه زدن در زمان خرید ایرانیان مرسوم است.

محصولات مورد نیاز باغداری همچون نهال قیمت معقولی در یازار دارد، یکی از ویژگی‌های مهم این محصول قیمت آن است که در بازار به صورت معین است و تغییر چشمگیری ندارد. با این حال که سازمان جهاد کشاورزی بر قیمت نهال بادام بسیار توجه دارد، اما برخی از فروشندگان سودجو قیمت محصولات بی کیفیت و آفت دار خود را به قیمت نهال با کیفیت و شناسنامه‌دار عرضه می‌کنند.

پرسود ترین رقم نهال بادام با قیمت مناسب

معروف‌ترین نهال‌ها در بین ارقام نهال بادام، نهال بادام تونو، نهال بادام فرانیس، نهال بادام سهند، نهال بادام آذرخوشه‌ای و نهال بادام کاغذی است. ارقام ذکر شده باردهی قابل توجه، مقاومت بالا، قیمت مناسب و کیفیت بالایی دارند که در نهایت جزو ارقام پرسود و پردرآمد به شمار می‌آیند.

نهال بادامی که دارای کیفیت تضمین شده باشد و توسط سازمان جهاد کشاورزی شناسنامه‌دار شده باشد به طور حتم محصولات قابل توجه‌ی هم تولید خواهد کرد.

قیمت ارقام نهال بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ارقام نهال بادام و هر میوه‌ی دیگر به سه مورد مهم بستگی دارد. سن نهال ابتدایی‌ترین نکته برای قیمت گذاری است، نهال‌های که به صورت بذری به وجود آمده‌اند به نسبت نهال‌های که با عمل پیوند زدن به تکامل رسیده‌اند قیمت پایین‌تری دارند، به دلیل آن‌ که نهال پیوندی با کیفیت‌تر، پربارتر و مقاومت بالایی دارد.

ارتفاع و جثه نهال عامل دیگر در زمان قیمت گذاری است، هر چه نهال مرتفع تر باشد قیمت آن‌ هم افزایش پیدا می‌کند. شرایط بازار و منطقه هم سومین عامل موثر در تغییر قیمت نهال بادام است، اما با مراجعه به نهالستان‌ معتبر برتر نهال از قیمت‌های منصفانه نهال‌های شناسنامه دار کیفیت بالا شگفت زده خواهید شد.

قیمت نهال مامایی

نهال بادام مامایی جزو ارقام نهال بادام قیمت پایین است، به دلیل آن که این نهال بومی ایران است و به صورت انبوه در نقاط مختلف کشور پرورش می‌یابد، رنج قیمت پایین‌تری به نسبت ارقام نهال بادام وارداتی دارد‌. قیمت این نهال مابین ۵۰۰۰۰ هزارتومان تا ۵۵۰۰۰۰ هزار تومان است، باردهی این نهال در هر یک هکتار مابین ۵ و نیم تا ۷ تن است.

در سال دوم پس از کاشت هم باردهی خود را آغاز می‌کند، جزو ارقام تجاری محسوب می‌شود. از ویژگی‌های بارز نهال بادام مامایی می‌توان به عدم تغییر رنگ مغز آن اشاره کرد به طوری که اگر ۸ سال از بادام استفاده نشود و به حال خود رها کنید، پس از ۸ سال به رنگ اولیه خود است و هیچ تغییری نکرده است.

قیمت نهال بادام آذرخوشه‌ای

خواستگاه اصلی نهال بادام آذر خوشه‌ای ایتالیا است، اما در زمان فعلی در بیش‌تر مناطق سردسیر کشور با بهترین کیفیت تولید و در نهالستان‌ها عرضه می‌شود‌. قیمت این نهال به نسبت باردهی انبوه آن ناچیز است، در بازار رقم نهال بادام آذرخوشه‌ای را مابین ۴۵۰۰۰ هزارتومان تا ۵۵۰۰۰ هزارتومان قیمت گذاری کرده‌اند. میزان آبیاری نهال آذرخوشه‌ای هر ۲۰ روز یک بار است، با مراجعه به نهالستان برتر نهال می‌توانید از قیمت ارقام دیگر نهال بادام اطلاع پیدا کنید‌.

قیمت نهال بادام تونو

نهال بادام تونو در کشور ایتالیا و منطقه‌ی به نام پویی برای اولین بار شناخته شده است. مغز بادام تونو معمولا به رنگ قهوه‌ای تیره است و به شکل بیضی و نوک تیز است. جزو ارقام نهال بادام دیر گل است پوست سخت و کلفتی هم دارد، اما متاسفانه در برابر برخی از بیماری‌ها مانند تاولور و مونیلیا مقاومتی ندارد. قیمت نهال بادام تونو مابین ۵۵۰۰۰۰ هزارتومان تا ۶۰۰۰۰۰ هزارتومان است و نسبت به دیگر ارقام نهال بادام قیمت بالاتری دارد.

ارقام نهال بادام قیمت بالا کدام هستند؟

رقم‌های که به صورت پیوندی توسط متخصصان و باغداران به عمل آمده اند جزو ارقام قیمت بالا هستند. همچنین ارقامی که توسط جهاد کشاورزی بررسی شده‌اند و به آن‌ها کارت سلامت و تضمین کیفیت تخصص یافته است همانند ارقام نهال پیوندی از قیمت‌ بیش‌تری برخوردار هستند.

در برخی از مواقع که بازار آشفته است و قیمت‌ها روزانه در حال افزایش هستند، محصولات باغداری و کشاورزی هم دچار تغییر قیمت می‌شوند که معمولا به صورت افزایشی قیمت‌ها تغییر می‌کنند.

قیمت ارقام نهال بادام در نهالستان برتر نهال

نهالستان معتبر برتر نهال با توجه به کیفیت بالای محصولات از رنج قیمت مناسبی برای نهال‌های خود استفاده می‌کند، برای اطلاع قیمت نهال‌های نهالستان سایت قیمت هم ایجاد کرده است. تفاوت قیمت ارقام نهال بادام در نهالستان برتر نهال و دیگر نهالستان را می‌توانید به راحتی از طریق سرچ در گوگل به دست آورید.

به طور معمول قیمت نهال در نهالستان‌ برتر نهال همیشه در رنج قیمت ۴۵۰۰۰۰ هزارتومان الی ۶۵۰۰۰۰ هزارتومان است و تمامی ارقام نهال بادام در این مرکز شناسنامه دار هستند.

کلام آخر

در هنگام خرید نهال بادام یکی از نکاتی که اکثرا به آن توجه می‌شود قیمت نهال بادام است، قیمت نهال بادام نقش تعیین کننده در هنگام خرید است، همچنین به عوامل مهمی بستگی دارد، سن نهال، نوع نهال، تعداد نهال و مرکزی که از آن خریداری می‌شود، به طور کلی می‌توان گفت که اکثر نهال‌های در سن دو سالگی به فروش می‌رسند و تفاوت نوع نهال‌ها هم چندان زیاد نیست ولی فاکتور مهم که تاثیر زیادی دارد، خرید مستقیم از خود تولید کننده نهال بوده، به طوری که اگر از تولید کننده خرید انجام دهید بدون واسطه قیمت مناسب‌تری خرید خواهید کرد

نهالستان پالیز نهال یکی از بزرگترین نهالستان‌های کشور بوده که سالانه بالای ۲ میلیون نهال تولید و عرضه می‌کند، برای ارتباط با مشاوران فروش نهالستان پالیز نهال از شماره‌های زیر استفاده کنید.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

دیدگاهتان را بنویسید