فعالیت ۲۶ اکیپ مقابله با جوندگان در شهر مشهد

فعالیت ۲۶ اکیپ مقابله با جوندگان در شهر مشهد

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد پذیرا با بیان این خبر اظهار کرد: حضور جوندگان در محیط های شهری به دلیل فراهم بودن شرایط مناسب برای رشد و تکثیر آنها امری اجتناب ناپذیر است و تجربه های جهانی نشان داده است که نمی توان حضور آنها را به صفر رساند؛ چراکه این جوندگان در چرخه اکوسیستم شهری قرار گرفته اند.

وی افزود: باتوجه به برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر، هم اکنون تعداد کانون های فعال جوندگان در سطح شهر مشهد از ۶۰ کانون فعال درسال ۱۳۹۵ به ۹ کانون کاهش پیدا کرده است.

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر ۲۶ اکیپ مبارزه با جوندگان در سطح شهر فعال هستند که با انجام اقداماتی نظیر طعمه گذاری و بهسازی محیط در تلاشند تا جمعیت این جوندگان را در محیط های شهری کنترل کنند.

پذیرا بیان کرد: با توجه به استفاده از روش های نوآورانه و ترکیبی برای مقابله با جوندگان در کلانشهر مشهد، آموزش تخصصی اکیپ‌های مقابله با جوندگان و پاکبان‌های مشهدی در دستور کار قرار دارد و به صورت فصلی و در هر دوره ۲۰۰ نفر ساعت تحت آموزش‌های تخصصی قرار می گیرند.

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شهر مشهد از انواع طعمه‌های تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان و بی خطر برای انسان و محیط زیست استفاده می‌شود تا بتوانیم با کمترین عوارض برای محیط های شهری با جوندگان مقابله و مبارزه کنیم.

انتهای پیام/منبع:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید