عدم توجه به فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، ظلم تاریخی به مردم است

عدم توجه به فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، ظلم تاریخی به مردم است

  استاندار خراسان جنوبی گفت: عدم توجه به فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، ظلم تاریخی در حق مردم ایران اسلامی است.

حمید ملانوری، عصر چهارشنبه ۱۳ مرداد در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس، معجونی از فرهنگ ایرانی، اسلامی و انقلابی است.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: اینکه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بارها از دوران دفاع مقدس به عنوان  دانشگاه یاد کرده‌اند، به این معناست که مردم سرافراز ایران اسلامی آنچه برای تداوم  توسعه ،پیشرفت و رفع نیارهای جامعه و حرکت پرشتاب انقلاب نیاز است، از فرهنگ دفاع مقدس  آموخته‌اند.
استاندار با انتقاد از غیبت برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گفت: این تذکر به دلیل اهمیت موضوع جلسه است چراکه ما کارگزار و حقوق بگیر نظام هستیم و در هر سطحی که مسئولیتی را  پذیرفته‌ایم در راستای انجام آن باید   به موضوعات و جلسات دعوت شده، اهمیت بدهیم.
ملانوری اظهار کرد: کارهای بزرگی که در جامعه اتفاق می‌افتد، منبعث از رفتار، فرهنگ، بینش، درک و نگاه انسان‌ها به موضوعاتی است که برایشان ارزشی است.
وی با اشاره به حرکت‌های بزرگ ملت ایران در همه بزنگاه‌های عمر پر برکت نظام اسلامی تصریح کرد: منشاء شکل گیری حرکت‌ها در سال‌های آغازین انقلاب، دفاع مقدس و …در همه مقاطع ناشی از فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی، انقلابی و جهادی به رهبری حضرت امام(ره) و رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.
استاندار ادامه داد: اعتماد به نفس، مدیریت به سبک جهادی، مدیریت جوان‌ها ،ایثار، گذشت و مقاومت و هر آنچه در باب مدیریت کشور باید می‌آموختیم در دانشگاه دفاع مقدس عرضه شد.
ملانوری تأکید کرد: تداوم حرکت انقلاب سلامی  و رسیدن به حکومت جهانی حضرت بقیه ا…(عج) منوط به این است که  بتوانیم در باب مانایی  و پایداری فرهنگ دفاع مقدس  اقدامات مناسبی را به سرانجام برسانیم که  از آن جمله می‌توان به  ساخت باغ موزه دفاع مقدس، برگزاری همایش، کنگره، یاد واره و …  اشاره کرد.
وی از برنامه ریزی‌های مختلف در باب حفظ ارزش‌های دفاع مقدس گفت و اظهار کرد: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس باید بر اساس بازه‌های زمانی مختلف متفاوت باشد و در برنامه ریزی‌ها از  ابزارهای نوین و به روز  استفاده کنیم تا برای  نسل های آینده قابل پذیرش باشد و این مهم بر عهده همه مسئولین این حوزه است.
به گفته وی؛ این شورا با مسئولیت استاندار در استان‌ها شکل گرفته تا با همکاری مسئولین بتوانند این مسئولیت را به درستی ادا کنند.
استاندار خاطرنشان کرد: اگر ما امروز در حوزه امنیت حائز رتبه برتر در منطقه هستیم و در صنایع دفاعی و موشکی و دانش هسته ای ،نانو تکنولوژی ، واکسن کرونا و… حرفی برای گفتن داریم، ثمره خون شهدا و  رفتارهایی است که در دوران دفاع مقدس بوجود آمد.
ملانوری افزود: در مستند سازی اسناد دفاع مقدس باید با ابتکار عمل از همه ظرفیت‌ها استفاده  کرد و اگر چه سرعت عمل مهم است، اما نباید دقت را فدای سرعت کرد چراکه این آثار قرار است در نسل های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: برای نشر دفاع مقدس می‌توان هر سال  یکی از  آثار شاخصی که  در این حوزه چاپ شده  را به عنوان کتاب سال انتخاب و با محوریت آن کتاب، مسابقه کتابخوانی، فرهنگی و هنری برگزار کرد.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید