ششمین دوره شورای اسلامی بیرجند، به طور رسمی آغاز به کار کرد

ششمین دوره شورای اسلامی بیرجند، به طور رسمی آغاز به کار کرد

   ششمین دوره شورای اسلامی شهر بیرجند، امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد با برگزاری آیین تحلیف و انتخاب هیات رییسه شورا به طور رسمی آغاز به کار کرد.

شورای اسلامی شهر بیرجند در دوره ششم امروز با قرائت قرآن کریم و قرار گرفتن هیات رییسه سنی در جایگاه فعالیت خود را برای یک دوره چهار ساله آغاز کرد.
به گزارش ایسنا، مرتضی یزدان شناس، مهدی عبدالرزاق نژاد و فاطمه زهرا هلال بیرجندی به عنوان هیات رییسه سنی شورای شهر بیرجند معرفی شدند و اعضای شورای ششم متن سوگندنامه را قرائت کردند.
علی ناصری، فرماندار بیرجند در این آیین با بیان اینکه در ۲۸ خرداد امسال با حضور چشمگیر مردم حماسه‌ای دیگر رقم خورد گفت: طبق بخشنامه وزارت کشور درخصوص نحوه شروع به کار شورای شهر اولین جلسه شورا باید در فرمانداری برگزار شود و مهمترین دستور کار آن تعیین اعضای هیات رییسه برای یک سال است.
وی افزود: همچنین متن سوگندنامه ششمین دوره شورای اسلامی شهر در این نشست قرائت و توسط اعضای شورا امضا می‌شود.
وی گفت: طبق بخشنامه وزارت کشور مهمترین دستور کار اولین جلسه رسمی شورا تعیین اعضای هیات رییسه است و اعضا بلافاصله بعد از رسمیت یافتن موظفند نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام کنند.
فرماندار بیرجند ادامه داد: شوراها باید در زمینه انتخاب شهردار جدید یا ابقای شهردار فعلی اقدام کنند که در صورت تبصره دوم تا انتصاب شهردار جدید باید برای شهرداری سرپرست تعیین شود.
وی گفت: شهر بیرجند به عنوان یک شهر فرهنگی و باسابقه، بزرگان و مفاخر نامدار دارد که می‌طلبد همه افکار و سلیقه‌ها به کار گرفته شود تا آینده‌ای روشن را شاهد باشیم.
فرماندار بیرجند اظهار کرد: بیش از آنچه در زمینه سخت‌افزاری برای مرکز استان نیاز داریم، زیرساخت‌های نرم‌افزاری است که باید از توان و تجربه همدیگر استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: شاید در ادوار مختلف نقاط عطفی برای حضور همگانی بوده که محقق نشده است اما فعالیت‌هایی که از دوره سوم شورای اسلامی شهر و روستا شکل گرفت، توسعه‌ای داشت که امیدواریم نیازمندی‌ها و انتظاراتی که هم زیاد ‌و هم به حق است را دنبال کنیم.
ناصری گفت: تاخیر در تقسیم استان خراسان ضربه‌های سنگینی به استقلال استان خراسان جنوبی زد اما در همین ۱۷ سال اقدامات قابل توجهی انجام شده که قابل تامل است.
وی تصریح کرد: فرهنگ و توسعه اجتماعی در بیرجند نیازمند توجه است و در این حوزه‌ها باید ظرفیت‌ها در کنار اقدامات عمرانی، شناسایی و دنبال شود.
در این نشست، “علیرضا محمودی راد” با رای ۹ نفره اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر بیرجند به عنوان رییس این شورا انتخاب شد.
با رای اعضای شورا “فاطمه زهرا هلال بیرجندی” با ۹ رای به عنوان نایب رییس شورای اسلامی شهر بیرجند و “عباس سروری” با ۹ رای به عنوان منشی شورا انتخاب شدند.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید