سند آمایش تنها راه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ است

سند آمایش تنها راه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ است

به گزارش ایلنا از البرز، سعید فلاح پور رئیس شورای اسلامی شهرستان ساوجبلاغ و عضو شورای اسلامی استان البرز در دیدار با زینالی رئیس جهادکشاورزی شهرستان ساوجبلاغ  با تاکید بر موقعیت مکانی ساوجبلاغ و قرار گرفتن در نزدیکی پایتخت اظهار داشت: این موهبت سبب شده است تا در همه ی مواقع سال مسافر و گردشگر بسیار زیادی در این منطقه حضور داشته باشند و از آن بهره ببرند.

فلاح پور تصریح کرد: گرچه  این منطقه با وجود برخورداری از پتانسیل بسیار بالا آنطور که باید و شاید به وسیله ی مسئولین مورد عنایت قرار نگرفته  و بهتر است مسئولین و طراحان به این ناحیه توجه بیشتری نشان داده و از قابلیت های آن بهره ببرند.

رئیس شورای اسلانمی شهرستان ساوجبلاغ در ادامه بیان کرد: وجود آب و هوای خوب و نزدیکی شهر کوهسار و بخش چندار به پایتخت فرصت خوبی است برای جذب گردشگران اما متاسفانه  نبود زیر ساخت‌ های گردشگری و مهمانسرا، هتل صنعت گردشگری در ساوجبلاغ بسیار ضعیف است.

عضو شورای اسلامی استان البرز اظهار داشت: بنا بر دلایل مختلف شهرها و روستاهای شهرستان به سمت حاشیه نشینی هدایت شده و نکته ای که مهم است نداشتن سند آمایش در شهرستان ساوجبلاغ است در حالی که این شهرستان و سایر شهرهای استان می‌تواند به واسطه طبیعت و منطقه تاریخی، هدف گردشگری بسیاری از گردشگران باشد اما به دلیل نبود زیرساخت و ناهماهنگی بعضی ادارات، مردم به سمت ساخت و ساز غیر مجاز متمایل می‌شوند لذا اگر سند آمایش تهیه نشود، به مرورزمان در تمام باغات و زمین های کشاورزی ساخت و ساز انجام می‌شود.

️زینالی رئیس جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی یکی از منابع پایدار کشور است که می‌تواند سهم بسیار زیادی را در ایجاد اشتغال و درآمدزایی ایفا کند اظهار داشت کد افزایش اعتبار در این حوزه سبب قوی‌تر شدن بخش کشاورزی شده که این خود جزو اولویت‌های اول ما به شمار می‌رود ودر بخش چندار و شهر کوهسار بعلت نبود زیر ساخت ها تفکیک غیر اصولی و ساخت و ساز غیرمجار انجام می‌شود که این موضوع موجب از بین رفتن سرمایه ملی و نارضایتی شهروندان می شود.

در پایان زینالی تاکید بر اجرایی شدن سند آمایش سرزمین‌ توسط مسئولین مربوطه در شهرستان را راه چاره این مشکلات و چالش ها دانست.

دیدگاهتان را بنویسید