سرنخ‌های ناسازگاری خانوادگی را در دل مسائل اقتصادی می‌توان یافت

سرنخ‌های ناسازگاری خانوادگی را در دل مسائل اقتصادی می‌توان یافت

 رییس هیات مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه صیانت از نهاد خانواده مقدس خراسان جنوبی اظهار کرد: از عمده ترین مشکلات خانواده‌ها می‌توان به تغییر سبک زندگی، عدم آشنایی با یکدیگر، وجود مسائل اقتصادی و مشکلاتی که در ضمن تربیت فرزندان بوجود می ‌آید اشاره کرد که منجر به ناسازگاری‌های خانوادگی می‌شود.

حسین فرازی نیا در گفت‌وگو با ایسنا گفت: فعالیت‌های ما با تمرکز بر مباحث شناسایی، مشاوره و مددکاری خانواده‌ها  در نهایت به فعالیت پایگاه‌های خدمات اجتماعی منجر می‌شود و ورود ما بیشتر در مرحله تشکیل خانواده است.
وی افزود: کارگاه‌های آموزشی، برنامه ریزی‌ها و ارتباطی که داریم به خصوص در مواردی که مورد توجه این نهاد است توانسته تاثیر خوبی را داشته باشد.
مدیر عامل موسسه خیریه صیانت از نهاد خانواده مقدس خراسان جنوبی در خصوص هدف تاسیس موسسه اظهار کرد: ما در سه حوزه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری مجوز داریم و با این دیدگاه که بتوانیم در بحث‌های اجتماعی، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را در جامعه شناسایی کنیم مشغول به فعالیت هستیم.
فرازی نیا ادامه داد: در صورت مشاهده موارد کودک آزاری، همسرآزاری و خشونت‌های خانگی، مددکار اجتماعی را مطلع و موضوع را به مراکز اورژانس اجتماعی ارجاع می‌دهیم.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه صیانت از نهاد خانواده مقدس تاکید کرد: پرسنل این نهاد تنها امر شناسایی و معرفی به مراکز اورژانس اجتماعی را برعهده داشته و در موارد جدی وقوع آسیب‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی ورود پیدا  کرده و ساز و کار خود را پی می‌گیرند.
فرازی نیا تصریح کرد: از عمده ترین مشکلات خانواده‌ها می‌توان به تغییر سبک زندگی، عدم آشنایی با یکدیگر، وجود مسائل اقتصادی و مشکلاتی که در ضمن تربیت فرزندان بوجود می ‌آید اشاره کرد که منجر به ناسازگاری‌های خانوادگی می‌شود.
وی با تاکید بر مسائل اقتصادی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل اختلاف ساز در خانواده‌ها یادآور شد: همراهی‌هایی از قبیل تخصیص وام، همگامی‌ها و مشاوره‌هایی برای خانواده‌های دارای یک سرپرست به خصوص در حوزه اشتغال‌های زودبازده خانگی صورت می‌گیرد که توانسته در خصوص تقلیل مشکلات اقتصادی راهگشا باشد.
فرازی نیا در خصوص ادامه فعالیت این نهاد، بیان کرد: از اول مردادماه طبق مصوبه جدید بهزیستی این مراکز تعطیل است، اما مردم می‌توانند از طریق مساجد، کارگاه‌ها و در خلال اجرای برنامه‌ها با ما در ارتباط باشند و از خدمات کارشناس مربوطه بهره مند شوند.
وی با تاکید بر نقش این نهاد در تشکیل خانواده از همراهی موسسه در راستای حمایت از بنیان خانواده خبر داد.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید