سرانه فضای ورزشی قم 0.24 مترمربع و بسیار ناچیز است

سرانه فضای ورزشی قم 0.24 مترمربع و بسیار ناچیز است
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: سرانه فضای ورزشی قم برای هر نفر، 24صدم مترمربع و بسیار ناچیز است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، رسول منعم شامگاه دوشنبه در نود و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: جوانان توانمند و مستعدی در استان قم حضور دارند که هر یک ظرفیتی بالنده در توسعه و پیشرفت هستند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: یکی از نیازهای مهم در تحقق اهداف، تقویت روحیه خودباوری در بین جوانان است و باید در برنامه‌های راهبردی به آن توجه شود.
وی اظهار کرد: با استفاده از حضور جوانان خلاق، توانا و فعال می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد و در حوزه های مختلف به تحولات چشمگیری دست یافت.
منعم بیان کرد: سمن های قم با توجه به حضور چنین جوان هایی توانسته اند ظرفیت های بسیار مهمی را در اجرای برنامه های متنوع و به ویژه کاهش آسیب های اجتماعی در قم فراهم بیاورند. سمن ها در سال‌های اخیر رشد خوبی به لحاظ کیفی و کمی داشته‌اند و در حال حاضر 9200 سمن در سطح کشور فعالند که در این میان 42 سمن در قم به فعالیت می پردازند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید در جهت اجرای برنامه های کارآفرینی ویژه سمن ها منعقد شده است که می تواند اثربخش باشد؛ در سال گذشته نیز از همین صندوق مبلغ 800 میلیون تومان ویژه اشتغال جوانان برای سمن ها جذب شد.
وی افزود: مشارکت جوانان در حوزه های مختلف می تواند دستاوردهای زیادی به دنبال داشته باشد، از این رو باید در مسیر کوچک شدن دولت و واگذاری فعالیت ها به مردم و سمن ها تلاش شود.
منعم عنوان کرد: ایجاد امکانات ورزشی برای جوانان، یکی از دغدغه های مهم است؛ متاسفانه سرانه فضای ورزشی قم برای هر نفر، 24 صدم متر مربع و بسیار ناچیز است.
راه اندازی 3 خانه جوان تا پایان اردیبهشت
وی با اشاره به راه اندازی 3 خانه جوان در قم بیان کرد: تا پایان اردیبهشت ماه این 3 خانه جوان با توجه به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی به بهره برداری می رسد، ضمن اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام ورزش و جوانان قم مانند پروژه پیامبر اعظم(ص) به زودی تکمیل می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: یکی از رویکردهای مهم توسعه ورزش همگانی است و مدیریت شهری می تواند مشارکت خوبی در توسعه زیرساخت‌های لازم داشته باشد.
وی بیان کرد: از مدیریت شهری انتظار داریم ما را در توسعه ورزش در سطح محلات، حمایت از ورزشکاران و قهرمانان و برگزاری همایش ها و برنامه ها یاری کنند.
منعم افزود: با توجه به سال سرنوشت ساز کشور در حوزه ورزش قهرمانی و پیش رو بودن المپیک، به تازگی کمیته ویژه جذب و حمایت مستعدین برای راه‌یابی و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو در ورزش و جوانان قم تشکیل شده است.
وی اظهار کرد: برخی از رشته ها همانند فوتبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال و کبدی از جمله رشته های دارای ظرفیت در استان است که باید روی آن سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید