سامسونگ سری گلکسی اس 24 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 سفارشی با امتیاز پردازنده گرافیکی اورکلاک شده اجرا می شود

Samsung Galaxy S24 Series Tipped to Run on Custom Snapdragon 8 Gen 3 SoC With Overclocked GPU Score

به گزارش روبی نیوز و به نقل از گادگتس366 سری گلکسی اس 23 سامسونگ با پلتفرم موبایلی سفارشی اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی در فوریه امسال عرضه شد. این نسخه انحصاری Snapdragon 8 Gen 2 SoC دارای هسته های CPU و GPU اورکلاک شده است. اکنون، به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال آماده شدن برای رونمایی از گوشی‌های اصلی بعدی سری گلکسی – سری گلکسی اس 24 – با نسخه‌ای مشابه از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 است. انتظار می رود که گلکسی اس 24 و اس 24 پلاس وانیلی بسته به منطقه، با هر دو تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 و تراشه اگزینوس 2400 عرضه شوند. در مقابل، گلکسی اس 24 اولترا می تواند تراشه اسنپدراگون را در تمام بازارها داشته باشد.

Tipster Ice Universe (@UniverseIce) در X ادعا کرد که سامسونگ از نسخه بهینه‌سازی شده تراشه Snapdragon 8 Gen 3 در سری آینده Galaxy S24 استفاده خواهد کرد. این نسخه ویژه تراشه کوالکام را می‌توان «Snapdragon 8 Gen 3 SoC for Galaxy» نامید. گفته می شود که دارای یک GPU با سرعت کلاک 1 گیگاهرتز یا 1000 مگاهرتز است. این ممکن است قابلیت‌های بازی سریع‌تری را اضافه کند.

سامسونگ یک «سکوی موبایل کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی» را در گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23، گلکسی اس 23 پلاس و گلکسی اس 23 اولترا بسته‌بندی کرده است. دارای هسته‌های CPU و GPU اورکلاک شده است. تراشه سفارشی شامل پردازنده گرافیکی Adreno 740 با حداکثر خروجی 719 مگاهرتز است. گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 سامسونگ نیز از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی پشتیبانی می‌کنند.

شایعات اولیه حاکی از آن بود که گلکسی اس 24 و اس 24 پلاس دارای تراشه اگزینوس در بازارهای جهانی مانند ایالات متحده و کانادا هستند، در حالی که نسخه هندی دارای تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 خواهد بود. گمان می رود گلکسی اس 24 اولترا در تمامی بازارها از تراشه اسنپدراگون استفاده کند. تمامی گوشی‌های سری گلکسی اس 23 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 در سراسر جهان عرضه شدند.

انتظار می رود سری گلکسی اس 24 در ژانویه سال آینده به طور رسمی عرضه شود. به احتمال زیاد به جای آلومینیوم دارای فریم های تیتانیومی است.

دیدگاهتان را بنویسید