دولت بایدن معامله ۷۵۰ میلیون دلاری فروش تسلیحات به تایوان را تایید کرد

دولت بایدن معامله ۷۵۰ میلیون دلاری فروش تسلیحات به تایوان را تایید کرد

آژانس همکاری امنیتی دفاعی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزارت امور خارجه آمریکا فروش تسلیحاتی بالقوه به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار به دفتر نمایندگی فرهنگی و اقتصادی تایوان در آمریکا را تایید کرده است که شامل ده‌ها سیستم توپخانه‌ای هویتزر خودکششی ام ۱۰۹ ای ۶ (M۱۰۹A۶) می‌باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، علاوه بر ۴۰ سیستم توپخانه‌ای هویتزر خودکششی، دفتر نمایندگی فرهنگی و اقتصادی تایوان در آمریکا خواستار خریداری ۲۰ خودروی زرهی پشتیبانی مهمات توپخانه‌ای ام ۹۹۲ ای ۲ (M۹۹۲A۲)، پنج خودروی بازیابی زرهی هرکولس ام ۸۸ ای ۲ (M۸۸A۲)، پنج تیربار سنگین (M۲ Chrysler Mount) کالیبر ۵۰، کیت‌های راهنمای دقیق و یک سیستم پیشرفته داده‌های تاکتیکی توپخانه‌ای میدانی شده است.

سیستم پیشرفته داده‌های تاکتیکی توپخانه‌ای میدانی کمپانی ریتون یک سیستم مدیریت میدان جنگ و کنترل آتش مبتنی بر نرم‌افزار است که در حال حاضر توسط نیروهای ارتش آمریکا استفاده می‌شود.

این بیانیه تاکید دارد که این فروش پیشنهاد شده سیستم‌های توپخانه‌ای هویتزر خودکششی به تایوان در به روز رسانی یگان هویتزرهایش کمک خواهد کرد و توانایی‌اش را برای برخورد با تهدیدات کنونی و آتی تقویت می‌کند.

جزئیات این فروش تسلیحاتی احتمالی به کنگره ارسال شده و کنگره بررسی خود را انجام خواهد داد.

وزارت دفاع تایوان پیشرفت دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در این مورد را تحسین کرد و تاکید داشت که این فروش تسلیحاتی تایوان را قادر می سازد تا دفاع شخصی قاطعانه و صلح و ثبات منطقه‌ای را حفظ کند.

این فروش تسلیحاتی پیشنهادی همزمان با ادامه تعهد آمریکا به قانون روابط تایوان صورت می‌گیرد؛ قانونی که در سال ۱۹۷۹ میلادی برای کمک به حفظ صلح، امنیت و ثبات در غرب اقیانوس آرام وضع شد.

همزمان با پیشرفت آمریکا و تایوان، احتمالا چین دست به اقدامی تلافی‌جویانه بزند و تحریم‌هایی را علیه مقاطعه‌کاران مستقر در آمریکا که در این فروش مشارکت دارند، اعمال کند.

آمریکا به شدت نگران افزایش قدرت نظامی چین در منطقه هند-اقیانوس آرام است و تلاش می کند تا حضورش را در این منطقه تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید