تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟

تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟

سرپرست تیم ملی والیبال با اشاره به اعزام تیم ملی به آمریکا گفت: به هیچ عنوان صحبت از عدم اعزام وجود ندارد و ما هزینه دریافت ویزاها را پرداخت کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، چند روزی است خبرهایی درباره احتمال لغو اعزام تیم ملی والیبال به آمریکا جهت حضور در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال مطرح شده است، امیر خوشخبر سرپرست تیم ملی این موضوع را رد کرده است.

خوشخبر در مورد خبرهای اعزام نشدن تیم ملی والیبال به آمریکا توضیح داد: فکر می‌کنم بر سر ویزای آمریکا یک سری سو تفاهم‌هایی به وجود آمده است که برخی دوستان هر آنچه دلشان می‌خواهد را نوشته و سناریو ساخته‌اند. اصل موضوع این است که ما به فدراسیون آمریکا گفته‌ایم برای صدور ویزا هماهنگی‌های بیشتر را با فدراسیون ایران داشته باشد تا مانند سال‌های گذشته اذیت نشویم.

او افزود: مدت‌ها قبل با فدراسیون والیبال آمریکا مذاکراتی را داشتیم مبنی بر اینکه بازیکنانی که در سال‌های قبل برای دریافت ویزا انگشت‌نگاری و اسکن چشم شده‌اند را حضوری نخواهند تا هزینه‌های ما کاهش یابد. چند سالی است که اکثر این بازیکنان برای برگزاری مسابقات به آمریکا می‌روند و مدارک آن‌ها کاملاً دقیق وجود دارد. از فدراسیون آمریکا خواسته‌ایم که تنها از دو سه بازیکن جدید ما به صورت حضوری اثر انگشت بگیرند که هزینه‌ها برای ما کاهش یابد و اصلاً بحثی مبنی بر اعزام نشدن تیم ملی وجود ندارد.

سرپرست تیم ملی والیبال ادامه داد: فدراسیون آمریکا نیز به ما قول داده بود که همکاری‌های لازم را در این مورد انجام دهد. به ما گفته بودند که نمی‌توانند خیلی در مسائل FBI و وزارت خارجه این کشور دخالت کنند اما قول همکاری‌های لازم تا حد ممکن را داده بودند. اما متأسفانه باز هم دیدیم به ما سه روز را اختصاص داده‌اند تا بازیکنان را ۱۰ نفر ۱۰ نفر برای مصاحبه حضوری ببریم.

او افزود: اگر این اتفاق رخ دهد ما باید نزدیک به ۱۰ روز تمرینات تیم ملی را کنسل کنیم که در این صورت برنامه‌های آقای کولاکوویچ و بدنسازی ملی‌پوشان کاملاً به هم می‌ریزد. طبق قانون FIVB میزبان باید بهترین شرایط را برای تیم‌های مهمان فراهم کنند که این موضوع در متن قوانین فدراسیون جهانی کاملاً مشخص است. ما هم این قانون را به فدراسیون والیبال آمریکا یادآور شده و خواسته‌ایم که راهکاری را بیایند تا حضور در این کشور برای بازیکنان ما راحت‌تر شود.

خوشخبر با بیان اینکه خبر اعزام نشدن تیم ملی والیبال به آمریکا درست نیست، اظهار کرد: سالی که قرار بود تیم ملی آمریکا به ایران بیاید ما همکاری‌های لازم را با این کشور انجام دادیم تا هزینه‌های آن‌ها برای حضور در ایران کاهش یابد و این به درخواست تیم ملی آمریکا بود. برای گرفتن ویزا باید از لس‌آنجلس به نیویورک می‌رفتند که هزینه‌های آن‌ها بالا می‌رفت، از ما خواستند که کمکشان کنیم. به همین منظور از آقای جعفرزاده که مسئول این امورات در آمریکا هستند خواستیم تا خودشان شخصاً برای برطرف ساختن این موضوع با تیم ملی آمریکا همکاری کنند و او نیز این کار را انجام داد. ما نیز از فدراسیون آمریکا همین درخواست را داریم که در آخرین ایمیلشان به ما گفته‌اند اقدامات خوبی در این مورد صورت گرفته است و به زودی این موضوع برطرف خواهد شد.

سرپرست تیم ملی والیبال در پایان صحبت‌های خود توضیح داد: ما حتی مبالغ دریافت ویزای خود را پرداخت کرده‌ایم و این یعنی تیم ملی قطعاً به آمریکا اعزام خواهد شد و چنین صحبتی که اعزام نمی‌شویم، وجود ندارد چون وظیفه آمریکا است که شرایط را برای ورود تیم ایران فراهم کند. تنها درخواست ما در مورد این مصاحبه‌های حضوری بازیکنان است. همه مدارک را به آن‌ها تحویل می‌دهیم و تنها خواسته‌ایم که برای پاسخ دادن به سوالات تکراری بازیکنان را از تمرینات عقب نیاندازند چون سه سال است که به این سوال‌ها پاسخ می‌دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید