تزریق ۲۲هزار و ۸۰۰ دز واکسن کرونا طی دو روز در کهگیلویه و بویراحمد

تزریق ۲۲هزار و ۸۰۰ دز واکسن کرونا طی دو روز در کهگیلویه و بویراحمد

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی دو روز گذشته ۲۲ هزار و ۸۰۰ دُز واکسن در استان کهگیلویه و بویراحمد تزریق شد.

محمدمهدی بانشی در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های استاندار ۲۰ هزار سهمیه مازاد واکسن به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد تا افراد در معرض خطر واکسینه شوند.
وی با قدردانی از اقدامات استاندار کهکیلویه و بویراحمد در مقابله جدی با کرونا اظهارکرد: دکتر کلانتری همچنان مانند روز اول شیوع کرونا پای کار است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به عملکرد عالی استان در زمینه تزریق واکسن کرونا خاطرنشان کرد: روز گذشته ۱۰ هزار و ۸۰۰ دُز واکسن کرونا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تزریق کردیم در حالی که در کل کشور ۴۸۶ هزار دُز واکسن تزریق شده بود درحالی که سهم ما ۴۲۰۰ دُز بود و به این ترتیب ۲.۵۷ برابر میانگین کشوری تزریق داشتیم.
بانشی تصریح کرد: امروز نیز پیش بینی می شود که ۱۲ هزار دُز واکسن در استان تززیق شود که این هم اقدامی بی نظیر بوده و 3.2 برابر میانگین کشوری تزریق داشته‌ایم.
وی ادامه داد: نگران بودیم که سایر خدمات ما کاهش پیدا کند اما روز گذشته ۴۷ هزار خدمت در استان داشته ایم که میانگین آن ۲.۴۷ برابر کشور خدمت بوده و نشان دهنده اینست که از خدمات مراقبتی غافل نشده‌ایم.
معاون بهداشتی علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: نکته امیدوار کننده این است که تب کرونا در سیستان و بلوچستان در حال کاهش بوده اما هرمزگان همچنان در حالت قبل است.
بانشی در خصوص میزان رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین صنوف تا ۷۵ درصد رعایت می شود که با این وضع باید انتظار تعطیلی گروه‌های شغلی ۲ و ۳ و ۴ را نیز داشته باشیم اما رعایت پروتکل‌ها در بین مردم متاسفانه به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است.
به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: تالارها عروسی خوشبختانه در اکثر شهرستان ها تعطیل شدند در بویراحمد تا یکشنبه می‌توانند فعال باشند آن هم با ۳۰ درصد ظرفیت که بعد از آن به ماه محرم و تعطیلی کلی می‌رسیم.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید