تدوین کتاب «دایره المعارف جنگ» در یزد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد گفت: امسال به دنبال تدوین کتاب دایره‌المعارف جنگ در یزد هستیم .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،سردار «رضا‌ هدایتی» در جریان دیدار با آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی»، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: اگر چه امکانات و نیروی انسانی کمی در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فعالیت دارند ولی کارهای بزرگی را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزود: ما دنبال فعالیت‌های فرهنگی و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سطح جامعه هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد با اشاره به این که ادارات و دستگاه‌های استان همکاری بسیار خوبی با اداره کل ارزش‌های دفاع مقدس یزد دارند گفت: با همکاری دستگاه‌های استان می‌توانیم به پیشبرد اهداف اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد کمک کنیم.

سردار هدایتی تصریح کرد: فعالیت‌هایی که در اداره کل حفظ آثار ارزش‌های دفاع مقدس صورت می‌گیرد، در نظر داریم که خلاقانه و برای جذب نسل جوان باشد تا اثرگذاری خود را در سطح جامعه ایفا کند.

این مسئول در ادامه با اشاره به این که به دنبال تدوین کتاب دایره المعارف جنگ یزد در سال جاری هستیم بیان کرد: جلسات اولیه با حضور پیشکسوتانی که حضور فعالی در دوران جنگ داشتند برگزار شده و در حال تدوین این دانشنامه در سال جدید هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد گفت: بحث ایثار و شهادت مسئله‌ای است که باید در سطح استان نمود بیشتری پیدا کند و این روحیه در بین مردم افزایش یابد.منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید