برگزاری درس گفتارهای تخصصی عاشورا در فارس

برگزاری درس گفتارهای تخصصی عاشورا در فارس

  مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام خمینی(ره) استان فارس گفت: سلسله درس گفتارهای تخصصی عاشورا توسط این موسسه در ماه‌های محرم و صفر برگزار می‌شود.

حجت الاسلام دکتر خوش رنگ پنجشنبه ۱۴ مرداد در جمع خبرنگاران ضمن یادآوری اینکه موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) فارس، تحت اشراف آیت‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان است، گفت: جلسات گفتارهای تخصصی عاشورا، برای عموم علاقه مندان به مباحث علمی و تاریخی مربوط به واقعۀ کربلا برگزار می‌شود و حضور در این کلاس‌ها رایگان است.
وی با اشاره به حضور ۱۵ استاد برجستۀ کشوری صاحب نظر و صاحب تألیف در زمینه عاشورا پژوهی در این کلاس‌ها را اتفاقی کم نظیر توصیف و اضافه کرد: حضرت آیت الله نجم الدین طبسی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله نظری منفرد عضو هیئت امناء ساخت ضریح حضرت سیدالشهداء (ع)، حضرت آیت الله یوسفی غروی که طی سالها به بازسازی مقتل ابی مخنف پرداخته و دکتر محمدحسین رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام، جزو مدرسین این دوره هستند.
مدیر موسسه امام خمینی(ره) همچنین با یادآوری اینکه به شرکت کنندگان در این دوره گواهی پایان دوره ارائه می‌شود، گفت: تنوع مباحث و گنجاندن مباحثی که شبهات روز را در خصوص قیام اباعبدالله (ع) برطرف می کند از مزایای این دوره است.
خوش‌رنگ گفت: بررسی مقاتل مختلف توسط اساتید برجستۀ کشوری، تحلیل حوادث پس از عاشورا و پیامدهای آن، کوفه شناسی در آستانه حرکت عاشورا، بررسی تعارض تاریخی و کلامی در تفسیر سیره اهلبیت علیهم السلام با تمرکز بر قیام امام حسین(ع) و تغییر و تحولات فرهنگی کوفه به عنوان پایگاه شیعه، جزو دروس و گفتارهای ارائه شده است.
مدیر موسسه آموزش عالی امام خمینی(ره) استان فارس گفت: علاقه مندان برای اطلاع از زمان برگزاری و شرکت در این سلسله جلسات می توانند به سایت موسسه آموزش عالی حوزوی امام خمینی(ره) به آدرس سایت موسسه www.ieks.org مراجعه کنند.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید