اتمام تدوین برنامه اشتغال در استان اردبیل/ ۱۵ واحدتولیدی با ظرفیت اشتغال بالا از کمک های تسهیلاتی بهره مند می‌شوند

اتمام تدوین برنامه اشتغال در استان اردبیل/ ۱۵ واحدتولیدی با ظرفیت اشتغال بالا از کمک های تسهیلاتی بهره مند می‌شوند

به گزارش ایلنا، سیدحامد عاملی در نشست کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار کرد: با بررسی‌هایی انجام‌شده در استان، میزان اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف کشاورزی، دانش‌بنیان‌ها، صنعت و گردشگری احصاء و بر این اساس برنامه اشتغال استان تدوین شد.

وی افزود: تکمیل برخی پروژه‌های نیمه‌تمام در حوزه کشاورزی از جمله شبکه پایاب خداآفرین، به افزایش یک میلیون تنی میزان تولید محصولات کشاورزی و در نتیجه اشتغال‌زایی بیش‌تر منجر می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: احداث گلخانه، اجرای برنامه‌هایی برای ارتقای بهره‌وری کشت‌وصنعت و احداث باغات مدرن در استان اردبیل، از جمله اقداماتی است که در راستای ایجاد اشتغال بالا در برنامه اشتغال استان قرار دارد.

عاملی بیان کرد: با اجرای این برنامه‌ها و طرح توسعه‌ای واحدهای تولیدی فعال و اشتغال‌زایی، می‌توان در سال‌های آینده میزان درآمد سرانه استان اردبیل را از وضعیت کنونی که نصف متوسط سرانه کشور است، ارتقا داد.

وی گفت: همکاری بانک‌ها در راستای حمایت تسهیلاتی از ۱۵ واحد تولیدی دارای اهمیت است و با توجه به پیگیری این طرح از معاونت ریاست جمهوری و استقبال ویژه از تسریع در حمایت از واحدهای فعال اشتغال‌زا، هماهنگی‌های لازم با بانک‌ها از مرکز کشور انجام می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: تمامی ۱۵ واحد بزرگ تولیدی احصاشده استان اردبیل در حال حاضر فعال هستند و با اجرای طرح توسعه‌ای اشتغال‌زایی بالایی خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید