آمبولانس‌های دندانپزشکی در مناطق سیل‌زده/ارایه ۱۰هزار خدمت دندانپزشکی به سیل‌زدگان

آمبولانس‌های دندانپزشکی در مناطق سیل‌زده/ارایه ۱۰هزار خدمت دندانپزشکی به سیل‌زدگان

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه زیرساخت‌ها برای ارایه خدمات در حوزه دهان و دندان در مناطق سیل‌زده چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کاملا از بین رفته است، حضور مراکز سیار دندان‌پزشکی در این مناطق بسیار موثر بوده و ارایه این خدمات در این مناطق به صورت رایگان انجام می‌شود.

دکتر صمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه ارایه خدمات در حوزه بهداشت دهان و دندان در استان‌هایی که درگیر سیل هستند، گفت: خوشبختانه در مناطق سیل‌زده اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان دهان و دندان انجام شده است؛ به طوریکه تقریبا در هر چهار استان درگیر سیل اقداماتی را انجام دادیم.

وی افزود: در این مناطق یونیت‌های دندان پزشکی سیار راه‌اندازی شد و آمبولانس‌های دندانپزشکی و موبایل کلینیک‌ها را ایجاد کردیم و ارایه خدمت خوبی در این حوزه اتفاق افتاده است.

صمدزاده با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار خدمت دندانپزشکی طی این مدت در مناطق سیل‌زده و در محل به مردم ارایه شده است، ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار اقلام بهداشتی دندان پزشکی اعم از مسواک، خمیر دندان و… و. در میان سیل زدگان توزیع شده است که توزیع این اقلام همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: ارایه خدمات در حوزه دهان و دندان در مناطق سیل‌زده با توجه به اینکه زیرساخت‌ها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کاملا از بین رفته است، حضور مراکز سیار دندان پزشکی در این مناطق بسیار موثر بوده است.

رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: ارایه خدمات در حوزه دهان و دندان در این مناطق به صورت رایگان انجام می‌شود و تاکنون در مناطق سیل‌زده بر اساس تعرفه بیش از یک میلیارد تومان خدمات رایگان در حوزه دهان و دندان ارایه کردیم که این ارایه خدمت همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید