آغاز ثبت نام افراد ۶۰ سال به بالا برای دریافت واکسن

آغاز ثبت نام افراد ۶۰ سال به بالا برای دریافت واکسن

ایسنا/گیلان معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان از روند صعودی بیماری کووید۱۹ در استان خبر داد و گفت: سامانه واکسیناسیون برای ثبت نام افراد ۶۰ سال به بالا باز است و نوبت دهی به گروه های هدف در حال انجام است.

دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار با مدیران شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان گیلان، اظهار کرد: روند موارد سرپایی مراجعه کننده و ابتلا به ویروس در استان صعودی است؛ هر چند بخش قابل توجهی از موارد شامل مسافرانی است که به گیلان سفر کرده اند.

وی افزود: موارد ابتلا در استان به گروه سنی میانسال گرایش پیدا کرده، در حالی که بیشترین موارد بستری در بیمارستان ها در گروه های سنی زیر ۱۰ سال و بالای ۷۰ سال مشاهده می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اهمیت سرعت بخشی به فرایند واکسیناسیون، گفت: در حال حاضر سامانه واکسیناسیون برای ثبت نام افراد ۶۰ سال به بالا باز است و در همه شهرستان هایی که از پوشش ۷۰ درصدی واکسیناسیون برای گروه های سنی بالای ۶۵ سال برخوردار هستند، امکان آغاز واکسیناسیون برای ۶۰ سال به بالا وجود دارد.

حیدرزاده، با تاکید بر نوبت دهی دقیق به مردم برای دریافت واکسن، عنوان کرد: طبق هماهنگی های به عمل آمده و بازدید و رصد از حوزه های مقاومت بسیج، قرار بر این است که در صورت برخورداری از استانداردهای لازم، این مراکز به مراکز واکسیناسیون استان اضافه شوند تا ظرفیت ارائه واکسن به مردم را افزایش دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با مدیریت جدی و سیستماتیک بتوانیم وضعیت استان را به جایگاهی برسانیم که در کنترل بیماری و انجام واکسیناسیون به الگویی برای کشور تبدیل شویم و سلامت مردم را تضمین کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید